Biocet Bloc

Systematyczna biodegradacja tłuszczów w instalacjach przepływowych.

Właściwości

Prosty i wygodny w użyciu skoncentrowany biopreparat w postaci bloku z właściwością kontrolowanego uwalniania bakterii i ich enzymów naturalnie i skutecznie trawi zalegające tłuszcze. Bakterie w Biocet Bloc to specyficzne kultury bakterii niemodyfikowane genetycznie, klasy 1 (EFB) wg dyrektywy Europejskiej 2000/54/CE (mikroorganizmy bez szkodliwego wpływu na człowieka), które zostały wyselekcjonowane w celu optymalnej produkcji enzymów, zapewniając skuteczny rozkład tłuszczów, redukcję nieprzyjemnych zapachów oraz zapobiega- nie zatykaniu się instalacji ściekowej i towarzyszącej jej urządzeń.

Zastosowanie

Przepompownie ścieków, studzienki, kanalizacja.
Separatory tłuszczów, zbiorniki bezodpływowe na tłuszcz i skrobię.

Sposób użycia

Wybrać odpowiednie miejsce zastosowania bloku, najlepiej o ustabilizowanym przepływie, w przypadku przepompowni nie umieszczać bloku bezpośrednio w strumieniu dopływającego ścieku. Za pomocą sznurka o odpowiedniej długości przymocować na właściwą głębokość do stabilnego elementu instalacji ściekowej, tak aby blok był zanurzony w ścieku ale nie leżał na dnie. Efektywny zakres działania produktu: pH 5-9.

Skład i wygląd

Mikroorganizmy o ukierunkowanym działaniu. Wygląd: koncentrat w postaci bloku cylindrycznego umieszczonego w siatce.
Waga: 500 g. Kolor: czerwony.

Przechowywanie i opakowanie

Przechowywanie: w chłodnym, suchym miejscu.
Chronić przed wilgocią, mrozem, wysoką temperaturą i dostępem dzieci.
Opakowanie zbiorcze: karton po 12 sztuk.

Dawkowanie

Ilość i częstotliwość wymiany bloków powinna być modyfikowana w zależności od warunków i otrzymywanych końcowych rezultatów.

Orientacyjne dawkowanie dla przepompowni:

Przepływ m3/dIlość blokówOkres działania/wymiany
do 1001 szt.2-8 tygodni
100-5002 szt.2-8 tygodni
500-10003-5 szt.2-8 tygodni
W celu uzyskania oferty cenowej, szczegółowej specyfikacji produktu czy opracowania indywidualnej instrukcji dawkowania prosimy o kontakt