Microlife DCD 006 - Biopreparat do reaktywacji i wspomagania biologicznej oczyszczalni ścieków | EKOBAK
Microlife DCD 006

Microlife DCD 006 – Biopreparat do reaktywacji i wspomagania biologicznej oczyszczalni ścieków

Właściwości

Biopreparat reaktywuje i wspomaga rozkład ścieków komunalnych. Podnosi wydajność oczyszczalni pomagając jej pracować ze zwiększoną aktywnością osadu, przez co znacznie obniża się zapotrzebowanie energetyczne oczyszczalni jednocześnie eliminując odory. Wyselekcjonowane mikroorganizmy z przedłużonym czasem działania, wsparte na podłożu mineralnym rozkładają związki trudno rozkładalne.
Długie łańcuchy molekularne zostają rozbite na prostsze, poziom ChZT obniża się pozwalając naturalnej mikroflorze na reaktywację by szybko rozpocząć rozkład. Specjalnie wybrane mikroorganizmy wykazują długie działanie, podczas gdy enzymy zawarte w produkcie rozpoczynają gwałtowny rozkład ułatwiając zadanie mikroorganizmom.

Zastosowanie

Komunalne oczyszczalnie ścieków, szamba wielkoskalowe i duże przepompownie ścieków.

Skład i wygląd

Mikroorganizmy klasy 1 o ukierunkowanym działaniu, związane na nośnikach mineralnych.
Wygląd: proszek koloru białego.
Zapach: charakterystyczny.
Produkt nie zawiera mikroorganizmów chorobotwórczych. Posiada kartę charakterystyki produktu.

Przechowywanie i opakowanie

Przechowywanie: 24 m-ce od daty produkcji w temperaturze 5°C–40°C.
Chronić przed wilgocią, mrozem i dostępem dzieci.
Opakowanie: plastikowe pojemniki 1 kg.

Dawkowanie

Ogólna dawka to 20 g produktu na każde 10 kg ChZT do obniżenia/tydzień.
Reaktywacja oczyszczalni: Praktyczna dawka startowa to 250 g na każdych 100 mieszkańców dozowana trzykrotnie przez pierwszy tydzień. Przy tej metodzie oczyszczalnia powinna pracować prawidłowo w przeciągu tygodnia, jednak dawkę zaleca się powtórzyć raz w 2, 3 i 4 tygodniu.
Podtrzymanie: W przypadku stałego stosowania biopreparatu w celu wspomagania oczyszczalni stosować zalecaną dawkę ogólną wg wskaźnika ChZT w zależności od potrzeb. Wyliczoną dawkę preparatu przed zastosowaniem zaleca się aktywować poprzez wymieszanie go z wodą o temperaturze 30°C-40°C w proporcji 1:10 (np. 1 kg preparatu na 10 l wody). Po dokładnym wymieszaniu z wodą pozostawić na 15 min. Po tym czasie preparat wlać bezpośrednio do ścieków w strefie najlepszego mieszania.

Produkty do oczyszczalni komunalnych zobacz

W celu uzyskania oferty cenowej, szczegółowej specyfikacji produktu czy opracowania indywidualnej instrukcji dawkowania prosimy o kontakt