Bio Block

Bio Block – Systematyczna biodegradacja tłuszczów w instalacjach przepływowych.

Właściwości

Prosty i wygodny w użyciu skoncentrowany biopreparat w postaci bloku z właściwością kontrolowanego uwalniania bakterii i ich enzymów naturalnie i skutecznie trawi zalegające tłuszcze. Bakterie w  Bio Block zostały wyselekcjonowane w celu optymalnej produkcji enzymów, zapewniając skuteczny rozkład tłuszczów, redukcję nieprzyjemnych zapachów oraz zapobieganie zatykaniu się instalacji ściekowej i towarzyszącej jej urządzeń. Mikroorganizmy są zawarte w postaci przetrwalników, zapewniając im długotrwałą stabilność i wydłużony okres trwałości. Produkt idealny do instalacji przepływowych i trudno dostępnych miejsc, wygodny i prosty w zastosowaniu.

Zastosowanie

Przepompownie ścieków, studzienki, kanalizacja.
Separatory tłuszczów, zbiorniki bezodpływowe na tłuszcz i skrobię.

Sposób użycia

Wybrać odpowiednie miejsce zastosowania bloku, najlepiej o ustabilizowanym przepływie, w przypadku przepompowni nie umieszczać bloku bezpośrednio w strumieniu dopływającego ścieku. Za pomocą sznurka o odpowiedniej długości przymocować na właściwą głębokość do stabilnego elementu instalacji ściekowej, tak aby blok był zanurzony w ścieku ale nie leżał na dnie. Efektywny zakres działania produktu: pH 5-9.

Skład i wygląd

Mikroorganizmy o ukierunkowanym działaniu. Wygląd: koncentrat w postaci bloku cylindrycznego umieszczonego w siatce.
Waga: bloczki występują w trzech rozmiarach 0,5 kg, 5 kg i 20 kg

Przechowywanie i opakowanie

Przechowywanie: w chłodnym, suchym miejscu.
Chronić przed wilgocią, mrozem, wysoką temperaturą i dostępem dzieci.
Opakowania zbiorcze: 0,5 kg x 20 sztuk ; 5 kg x 4 sztuki ; 20 kg x 1 sztuka.

Dawkowanie

Ilość i częstotliwość wymiany bloków powinna być modyfikowana w zależności od warunków i otrzymywanych końcowych rezultatów.

Orientacyjne dawkowanie dla przepompowni:

Przepływ m3/d Rozmiar bloków Okres działania
do 50 0,5 kg lub 5 kg 15-90 dni
50-100 5 kg 30-90 dni
powyżej 100 20 kg do 6 miesięcy

W celu uzyskania oferty cenowej, szczegółowej specyfikacji produktu czy opracowania indywidualnej instrukcji dawkowania prosimy o kontakt